כיול מומנט

כיול מומנט

במה אנחנו מתמחים

צוות טכנאי המעבדה מיומן בביצוע כיול למגוון מכשירי מדידה בתחום המומנט:

מהו מומנט?

מומנט זהו מושג מתחום הפיסיקה והמכאניקה אשר מכונה גם מומנט סיבוב. כשמדובר על מומנט מתייחסים למכאניקה המתבצעת בגוף קשיח. קיימים מפתחות מומנט שמבצעים פעולות של סיבוב על מנת להדק ולחזק ברגים בצורה אחידה.

מפתחות המומנט גם כן נחשבים למכשירי מדידה משום שהם אמורים לבצע פעולה אחידה בכמה גורמים. קיימים המון מפתחות מומנט בשוק, חלקם מתקדמים ומשוכללים יותר ואחרים בסיסיים למדי. כך או כך, ישנה חשיבות רבה לכך שמפתח המומנט יהיה מדויק וזאת בכדי שיבצע את עבודתו ופעולותיו כשורה.

מהו כיול מומנט?

כאשר מתייחסים לכיול מומנט הכוונה היא למעשה לכיול מפתחות מומנט. במעבדת פ.ק. מתבצעות פעולות כיול מגוונות כשביניהן גם כיול מתמרי מומנט, מברגות מומנט, מפתחות מומנט וידיות מומנט.

תוקף הכיול הגיע?

צרו איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר

מדוע חשוב לבצע כיול מפתחות מומנט?

את הכיול של מפתחות המומנט נהוג לבצע באמצעות בודקי מומנט ייעודיים, המכונים בודקי מומנט מכאניים. כאשר משתמשים במפתח מומנט לעבודות של הרכבה ובנייה, במיוחד כשעובדים עם מערכות המצריכות דיוק – חובה לבצע כיול מומנט.

ללא כיול מפתח מומנט לא ניתן לבצע הידוק מדויק ולמעשה העבודה תהייה מרושלת ולעיתים אף יכולה להוות סכנה. כל מפתח מומנט הנמכר כיום בשוק מגיע במארז עם הסבר מפורט על תהליך הכיול ודרישה ספציפית על כך. לרוב, תוכלו לקבל הדרכה מדויקת מתי והיכן ניתן לבצע כיול מומנט.

כיצד מתבצע התהליך לכיול מומנט?

ישנם מפתחות מומנט שונים, למשל מפתח מומנט מקליל, מפתח מומנט מחליק, מפתח מומנט נשבר ועוד. כל אחד מבין המכשירים הללו זקוק לכיול אחת לתקופה. גם אם יש ברשותכם מפתחות אלקטרוניים, תצטרכו לבצע כיול ולשים דגש על כך שהכיול יתבצע במעבדה מוסמכת ומנוסה.

כיול מפתחות מומנט מתבצע בצורות שונות, כאשר ההחלטה אודות איך לבצע את הכיול תלויה בעיקר בסוג המפתח שברשותכם. העובדים המנוסים והמקצועיים שלנו בחברת PK Labs יידעו לבצע את הכיול תוך פרק זמן קצר או להכווין כיצד ניתן לבצע את הכיול באופן עצמאי.

חשוב לזכור ולהבין כי כיול מפתח מומנט זו פעולה קריטית שבלעדיה לא ניתן להגיע לתוצאות עבודה איכותיות ואין להתפשר על כך.

כיול מדי מומנט (פיתול) חשוב מאוד על מנת לוודא שהמכשיר פועל בכח מדוייק, לבחון את אמינות המכשיר ולוודא שהמכשיר תקין ומתאים לעבודה הנדרשת. מד המומנט, מודד כח סגירה, ומוודא שהבורג או המוצר שאותו סוגרים מחוזק, אך לא מהודק מדי.

הידוק חלש מדי ולא מדוד עלול לגרום לכך שחלקים שלא חוזקו בחוזק הנכון עלולים להתפרק ולגרום לנזק לגוף או רכוש, והידוק חזק מדי עלול לגרום לשבירה או שחיקה של הבורג או החלק המוברג.

אנו מבצעים כיול למדי פיתול בהסמכה עד למומנט מקסימלי של 1500Nm.

צור איתנו קשר

לקבלת הצעת מחיר או יצירת קשר מלאו את הטופס

  במה אנחנו מתמחים?

  תחומי כיול נוספים

  יצירת קשר

  כאן בשבילכם!

  ליצירת קשר מלאו את הטופס


   באתר זה נעשה שימוש בקבצי cookies המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
   ×