כיול טמפרטורה ולחות

כיול-טמפרטורה-ולחות

במה אנחנו מתמחים

צוות המעבדה המסור הינו בעל מומחיות מקצועית וניסיון עשיר וייחודי בתחומים הבאים:

אנו בעלי מומחיות וניסיון רב בביצוע כיולי טמפרטורה ולחות

כיול טמפרטורה ולחות - במה מדובר?

שירותי כיול ניתנים למגוון רחב של מכשירי מדידה כאשר אחד מסוגי הכיול הנפוצים הוא כיול טמפרטורה ולחות. למעשה, הכיול הוא תהליך המאפשר לכוון את מכשיר המדידה בצורה אולטימטיבית על מנת לקבל תוצאות מדידה חד משמעיות וללא טעויות או סטיות.

מכשירים המודדים טמפרטורה אמורים לציין ולהציג את הטמפרטורה בצורה מדויקת ובדרך כלל הם חלק ממערך גדול יותר שמצריך מדידה של הטמפרטורה או הלחות בחדר / בחלל בכל רגע נתון. למשל, מדי חום בודקים את מידת החום של נוזל כלשהו. על מנת שהמדידה תהיה מדויקת יש לבצע כיול מדי חום פעם בתקופה. מכשיר נוסף שנועד לבדוק את הטמפרטורה הוא בקר טמפרטורה שכשמו כן הוא, מבקר את הטמפרטורה בחדר או באזור סגור מסוים.

בקרי טמפרטורה מצויים במפעלים, מעבדות, חדרי מחקר ועוד וגם בהם יש לבצע כיול. במידה ולא יתבצע כיול בקרי טמפרטורה יש סיכון כי המדידה תהייה שגויה וההימצאות בחדר תהיה מסוכנת או תוצאות המחקר שנערכים בחדר זה יהיו שגויות.

תוקף הכיול הגיע?

צרו איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר

חשיבות כיול טמפרטורה ולחות – איך זה מתבצע?

כפי שציינו קודם לכן, יש מגוון מכשירים ומכונות שמודדים את הטמפרטורה. השימוש בהם נרחב וקיים במוסדות שונים.

למשל, במחלקות השונות בבתי החולים ניתן לראות שימוש במדי טמפרטורה המותקנים במכשירים שונים. למשל, אינקובטורים ששומרים ומגנים על תינוקות רכים שנולדו טרם זמנם. בדרך כלל, האינקובטור משמש את הפג למשך תקופה ובתוכו צריכה להיות טמפרטורה מאוד ספציפית כדי שהתינוק יוכל להתפתח ולתפקד כשורה.

כיול אינקובטורים חשוב מאין כמותו ובמידה והוא לא יתבצע עלולה להיות גם סכנת חיים ולכן ביצוע כיול מסוג זה הוא קריטי.

דוגמה נוספת מתייחסת למשאיות קירור או מכונות קירור למיניהן שנועדו לשמור על קור של מוצרים שונים.

דוגמה נפוצה נוספת בתחום הטמפרטורה היא כיול מקפיא כאשר הכוונה היא לכוון את המכשיר המקפיא על מנת שיהיה מדויק ונכון בעת הצורך. כך גם לגבי כיול אמבטיות מדויקות המצריכות טמפרטורה מאוד מדויקת לביצוע פעולות שונות.

גם אוגרי נתונים שנהוג לעשות בהם שימוש בתחום הטכנולוגי יזדקקו לכיול, אוגרי נתונים עובדים בטמפרטורה ספציפית ולכן אין לפסוח על כך.

כיול אחידות טמפרטורה (אינקובטורים, מקררים, מקפיאים, תנורים, אמבט נוזלים ועוד)

תחום הטמפרטורה ולחות הינו תחום כיול רחב, הנמצא במגוון תחומי תעשיה, רפואה, מעבדות ועוד, התחום כולל בין היתר ביצוע מיפוי לבדיקת אחידות טמפרטורה באמצעות רגשים, המפוזרים על פי תרשימים קבועים או לפי בקשת הלקוח.

ניקח לדוגמא את תעשיית המתכת וטיפול תרמי:
טיפול תרמי חייב להתבצע תחת תנאי טמפרטורה מבוקרים (בהתאם לנוהל 126) על מנת שאפשר יהיה לוודא שהחלק המטופל יקבל את החום הנדרש על פני כל שטח החלק, מבצעים בתנור בדיקת פיזור טמפרטורה, שבה מבצעים פיזור של מספר רגשים בנקודות שונות בתנור, לאורך זמן מוערך של שעה מרגע התייצבות הטמפרטורה הנדרשת (200 מ"צ לדוגמה), במשך השעה הזו, נבנה גרף התייצבות, על ידי קבלת הגרף ניתן להבין:

בסיום הכיול, הנתונים נרשמים בתעודת הכיול, הכוללת מידע טכני וכללי עבור הכיול. מתקבלים הנתונים הבאים בתעודת הכיול:

צור איתנו קשר

לקבלת הצעת מחיר או יצירת קשר מלאו את הטופס

  במה אנחנו מתמחים?

  תחומי כיול נוספים

  יצירת קשר

  כאן בשבילכם!

  ליצירת קשר מלאו את הטופס


   באתר זה נעשה שימוש בקבצי cookies המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
   ×