כיול קליברים

מהם קליברים, למה משמשים, אילו סוגים קיימים ואיך מכיילים אותם?

הסבר בנושא כיול קליבר וחשיבותו

קליבר הינו כלי מדידה עבור אורך, אשר נקרא בעברית מד זחיח וגם אותו, כמו כלי מדידה אחרים, צריך לכייל אחת לתקופה. ישנם סוגים שונים של קליברים, חלקם פשוטים למדי ובחלקם העליון ישנו חוגן המציג את תוצאת המדידה.

כיום מיוצרים לרוב קליברים מתקדמים וטכנולוגיים יותר, אשר תוצאת המדידה הינה מוצגת על גבי צג דיגיטלי. במדידים אלו ניתן לרוב לשנות את סוג יחידות האורך כגון מילימטר לאינצ' ועוד.

קליברים אלו, גם הפשוטים וגם המתקדמים יותר, נדרש לכייל מדי תקופה בכדי לקבל תוצאות מדויקות. קליבר אמור למדוד אורך כלשהו וגם קוטר או רדיוס ולהציג את התוצאה באופן מדויק. לכן, סטייה משמעותית, עלולה להוביל לתקלה בהמשך תהליך העבודה בה נדרש השימוש בקליבר, כגון ייצור, אחזקה, תחזוקה, מחקר ועוד.

כיצד מכיילים קליברים?

בכדי לערוך כיול מהימן, צריך להביאו אל מעבדת כיול מקצועית ומוסמכת. במעבדה זאת יבוצע הכיול תוך פרק זמן קצר יחסית. אחריות ביצוע כיול בקליבר הינה של בעל מקצוע מוסמך, אשר עבר הכשרה, בעל ניסיון רב בביצוע כיולי קליברים פעמים רבות, אשר יבצע זאת עבורכם בצורה הטובה ביותר.

מהם קליברים בהקשרי כיול?

כפי שצוין קודם לכן, הקליבר הינו מכשיר מדידה שמטרתו להציג אורכים כלשהם של האובייקט הנמדד. כל הכיולים של קליברים יכולים להתבצע במעבדה, כיולים של קליברים המודדים אורכים לא גדולים, יכולים להתבצע באתר הלקוח על ידי טכנאים מוסמכים של המעבדה. המעבדה מבצעת בדיקת כיול לקליבר, דואגת לכייל את המכשיר ובסופו של התהליך, מפיקה דוח עם נתונים על הסטיות במדידת אורך במידה ויש ודגשים נוספים.

בין אם ברשותכם קליבר קצר, ארוך, אנלוגי או דיגיטלי, בכדי שהמכשיר יפעל היטב מבחינה מכנית, יש לדאוג לתחזוקתו. פעולת הכיול היא למעשה בדיקה כי הקליבר עומד בדרישות היצרן, או תקן סטנדרטי מידי תקופה מסוימת. בנוסף, בדיקת הכיול לעיתים מראה כי נדרשת פעולת תחזוקה, בכדי שהקליבר יפעל כראוי ויציג תוצאות לפי הדיוק הנדרש.

כפי שחשבו לבצע תחזוקה שוטפת של מכשיר כלשהו, כפי שהנכם דואגים לתחזק את הרכב, או כל כלי טכני אחר, חשוב לבצע זאת גם עם הקליבר. כך ניתן להיות בטוחים, כי כלי מדידת האורך שברשותכם תקין, מציג תוצאות מדויקות ויהיה שמיש ויעיל לאורך תקופה ארוכה.

מידע זה רלוונטי גם לגבי כלי מדידה אחרים, כאשר בעת רכישה של כלי מדידה אמורות להיות מצורפות הנחיות של היצרן או תקנים סטנדרטים בנוגע לכיול כלי למדידה אלו.

צור איתנו קשר

לקבלת הצעת מחיר או יצירת קשר מלאו את הטופס

  אולי יעניין אותך גם

  מאמרים נוספים

  יצירת קשר

  כאן בשבילכם!

  ליצירת קשר מלאו את הטופס


   באתר זה נעשה שימוש בקבצי cookies המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
   ×