תקן ISO 17025

מהו תקן ISO 17025?

תקן ISO 17025 הוא תקן איכות בינלאומי המגדיר את התנאים בהם מתקיימת רמה נדרשת של ניהול ופיקוח במעבדות. מעבדות שקיבלו הסמכה לתקן הנ"ל תהיינה כפופות לפיקוח תקופתי של אחד מגופי ההסמכה שהוסמכו לכך ויערכו בהן מבדקים תקופתיים מחמירים.

קבלת הסמכה למעבדת כיול לפי תקן ISO 17025 הינה מהותית ביותר, ואם אינה קיימת, המעבדה לא מוסמכת לבצע כיול ולא יכולה להפיק תעודות כיול תחת הסמכה.

למעשה, מעבדות המוסמכות לפי תקן זה תהיינה בעלות תעודה המעידה על כך שהן מוסמכות לבצע כיול וכי הן מבצעות אותו באופן מקצועי ולפי תקן בינלאומי.

הסמכת מעבדות לתקן ISO 17025 ניתנת ומוענקת על ידי גוף אשר הוסמך לכך ע"י ארגון iLAC. ארגון בינלאומי זה מסמיך גופים שונים בארץ ובעולם, למשל: A2LA, UKAS, או הרשות הלאומית להסמכת מעבדות.

מעבדה שאין לה את תעודת הסמכה לתקן ISO 17025, אינה עומדת בסטנדרטים ואינה פועלת בכפוף להוראות ואישורים בינלאומיים קונקרטיים הנדרשים לצורך הסמכה לתקן זה.

חשוב לציין כי על אף שישנן מעבדות כיול שמבצעות כיול שלא תחת הסמכה לתקן ISO 17025,  מרבית הלקוחות יעדיפו לעבוד עם מעבדת כיול מוסמכת העומדות בכל התקנים והדרישות, וזאת על מנת לקבל תוצאות כיול אמינות ומדויקות וכדי להבטיח עבודה מקצועית בכפוף לתקן ISO 17025. לצפייה בתעודת ההסמכה שלנו לחצו כאן

צור איתנו קשר

לקבלת הצעת מחיר או יצירת קשר מלאו את הטופס

  אולי יעניין אותך גם

  מאמרים נוספים

  יצירת קשר

  כאן בשבילכם!

  ליצירת קשר מלאו את הטופס


   באתר זה נעשה שימוש בקבצי cookies המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
   ×